top of page

Ірина Констанкевич: Указ Порошенка про покращення захисту чорнобильців діє тільки на папері


Уряд повинен збільшити фінансування програми щодо забезпечення соціального захисту чорнобильців, а також підвищити пенсії військовим та цивільним ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

«Збільшення фінансування програми щодо забезпечення соціального захисту чорнобильців на 69 млн грн порівняно з 2018 роком є недостатнім. Тому ми вимагаємо додатково виділити на це кошти. Потрібно збільшити виплати військовим та цивільним ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Необхідно передбачити збільшення коштів на медико-санітарне забезпечення чорнобильців, а також на лікування онкозахворювань із застосуванням високовартісних технологій», – наголосила вона.

За словами представниці УКРОПу, наразі в Україні діє низка законів та підзаконних актів, спрямованих на соціальний захист чорнобильців, але вони не виконуються.

«Закони й підзаконні акти, які регулюють питання соціальних гарантій чорнобильцям, на жаль, не виконуються. Загалом, проблема полягає у недофінансуванні всіх програм, які мали гарантувати пільги для чорнобильців. Не виконується Указ Президента від 2018 року, який передбачає розширення соціальних послуг і покращення захисту чорнобильців. Цей документ став декларативним», – зазначила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page