top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: УКРАЇНА ВПРОВАДЖУЄ ЄВРОПЕЙСЬКУ ПРАКТИКУ БОРОТЬБИ З ДИТЯЧИМ БУЛІНГОМ В ШКОЛАХ


Ухвалений у парламенті законопроект № 8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», співавторами якого є народні депутати від УКРОПу Ірина Констанкевич та Віктор Шевченко, впроваджує європейську практику боротьби з різними видами тиску на дітей у навчальних закладах. Про це заявила представниця «Українського об’єднання патріотів» Ірина Констанкевич.

«Цей законопроект – ще одна сходинка освітньої реформи. Питання стосується комфортного освітнього середовища та умов навчання. Документ відповідає нормам світової практики протидії булінгу. Досвід боротьби з цим явищем у світі давно існує, а Україна в даному питанні відставала», – пояснила представниця УКРОПу.

За її словами, документ визначає поняття булінгу та передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, громадських чи виправних робіт із зарплатним відрахуванням.

«Робота над проектом закону тривала півроку. Під час обговорення лунали ідеї передбачити серйозніші санкції за булінг, зокрема кримінальну відповідальність. Думаю, результати голосування демонструють, що ми обрали оптимальний, поміркований варіант покарання за ці негативні явища», – зазначила Ірина Констанкевич.

На думку нардепа, українське суспільство поки до кінця не усвідомило наявність проблеми тиску на дітей, а тому невиправдано вважає цю тему неактуальною.

«Явище булінгу ми зустрічаємо ледь не щодня. ЮНІСЕФ стверджує, що майже 70% дітей у той або інший спосіб стикалися з цією проблемою під час навчання. При цьому понад 40% з них не зізнавалися вдома у тому, що зазнавали переслідування», – підкреслила вона.

Разом з тим Ірина Констанкевич наголосила, що для якісної боротьби з булінгом недостатньо лише ухвалення законопроекту. Ефективну роботу повинні показати правоохоронні органи, а Міністерство освіти й науки України має підготувати необхідні підзаконні акти.

«Міністерство освіти повинне розробити методичні рекомендації щодо превентивної роботи всередині школи. Також має бути план роз’яснювальної роботи про булінг та небезпеку цього явища. Це формальні речі, але без них закон не працюватиме», – наголосила представниця УКРОПу.

Як відомо, 18 грудня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроект № 8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Документ підтримали 228 народних обранців. Відповідно до нього, булінг тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу до 3400 гривень.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page