top of page

Ірина Констанкевич: УКРОП вимагає від уряду збільшити видатки на безкоштовне харчування дітей-чорноб


Кабінет Міністрів України має збільшити суму коштів, передбачених у державному бюджеті на безоплатне харчування дітей-чорнобильців. Про це 23 березня, під час брифінгу у Верховній Раді, заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

«Як представники партії «Українське об'єднання патріотів» ми вимагаємо від уряду, передусім, щоб були збільшені кошти, які мають виділятися на харчування дітей», – заявила Ірина Констанкевич.

За її словами, наразі для забезпечення однієї дитини гарячою їжею держава надає близько 30 гривень. В УКРОПі переконані, що суму необхідно збільшити принаймні вдвічі. Крім того, уряд має напрацювати іншу процедуру організації харчування зазначеної категорії дітей, скасувавши обов'язкове проведення тендерів. Нардеп зауважила, що через затримки із закупівлями в Україні з року в рік повторюється ситуація, коли держава забезпечує дітей безкоштовним харчуванням лише на декілька місяців. Наприклад, цьогоріч школярі залишися без гарантованих державою обідів уже 7 лютого. Також Ірина Констанкевич наголосила на неприпустимості затримок виплат відшкодування батькам за харчування дітей. Ці компенсації мають виплачуватися негайно, вважає народний депутат.

«Діти ходять до школи з невеличкими канапками, булочками, але не мають можливості нормально харчуватися. Кошти, які має відшкодовувати уряд, не доходять до батьків вчасно», – підкреслила представниця УКРОПу.

Підтримку вимогам депутата висловили присутні на брифінгу представники навчальних закладів та батьківських комітетів Маневицького, Камінь-Каширського, Любешівського районів Волині. У цій місцевості, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи, проблема з безкоштовним харчуванням стоїть особливо гостро.

Comentarios


bottom of page