top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: УКРОП ПІДТРИМАЄ ВСІ ІНІЦІАТИВИ, ЯКІ ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ


Держава повинна нарешті навести лад у системі професійної (професійно-технічної) освіти. Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань науки і освіти заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

За її словами, потрібно, зокрема, встановити чіткий механізм формування регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів.

«Проблема регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих кадрів стоїть дуже гостро, оскільки наразі відсутній механізм його формування», – наголосила укропівка.

За її словами, народні депутати від УКРОПу підтримують проект закону № 8269 «Про внесення змін до Закону України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів».

Документ має врегулювати питання регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, а також визначити повноваження місцевих органів виконавчої влади. 4 липня комітет Верховної Ради з питань науки і освіти рекомендував парламенту ухвалити відповідний документ за основу та в цілому.

«Цей законопроект важливий і вкрай потрібний. Депутати від УКРОПу підтримують усі ініціативи, спрямовані на врегулювання проблем у галузі професійної освіти», – підкреслила Ірина Констанкевич.

Нардеп зазначила, що до 1 вересня спеціальна робоча група має підготувати законопроект про професійну (професійно-технічну) освіту. 3 липня Ірина Констанкевич взяла участь у робочому засіданні щодо розробки документа.

На переконання представниці УКРОПу, майбутній законопроект повинен враховувати передусім інтереси освітян та роботодавців. Документ має визначити місце професійної освіти в умовах децентралізації та перерозподілу повноважень і обов'язків центральної та місцевої влади. І головне – законопроект має зупинити масову міграцію молоді у пошуках заробітків за кордон.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page