top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ФІНАНСУВАТИ ПРОФТЕХОСВІТУ ПОВИННА ДЕРЖАВА, А НЕ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ


Гарантії щодо фінансування професійно-технічної освіти в Україні необхідно закріпити на законодавчому рівні. Про це в ефірі парламентського телеканалу «Рада» заявила член Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, народний депутат з УКРОПу Ірина Констанкевич.

«У 2018 році планується передати фінансування профтехосвіти на місцевий рівень. Що означає – коштів у державному бюджеті для цього не передбачено. Ми, представники УКРОПу, категоричні в тому, що слід відстоювати фінансування профтехосвіти на державному рівні», – зазначила нардеп.

За її словами, абсолютна більшість місцевих бюджетів не зможуть утримувати професійно-технічні училища, а це означатиме їхнє закриття.

Також Ірина Констанкевич нагадала, що через брак фінансування торік уже було скорочено близько 40 таких закладів. А всього за роки незалежності їхня кількість зменшилася майже удвічі. Тому, на думку представниці УКРОПу, передача фінансування на місця призведе до ще більшого дефіциту кадрів робітничих професій по всій Україні.

Водночас вона підкреслила, що УКРОП підтримує позицію Міністерства освіти і науки в тому, що фінансування профтехосвіти має залишатися у пріоритеті уряду.

Для того щоб закріпити гарантії профтехосвіти на законодавчому рівні, депутати з УКРОПу працюють над підготовкою базового законопроекту про професійну освіту.

«Ми виробили алгоритм дій на найближчий час і якнайшвидше винесемо цей законопроект на обговорення на засіданні комітету, щоб у жовтні подати документ до парламентської зали», – заявила нардеп.

Нагадаємо, раніше Ірина Констанкевич вносила пропозицію включити питання фінансування профтехосвіти до проекту держбюджету на 2018 рік. Відповідний депутатський запит політик скеровувала до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Крім того, представниця УКРОПу пропонувала розглянути питання додаткової субвенції для того, щоб заклади профтехосвіти не накопичували заборгованість із оплати енергоносіїв та забезпечили належне опалювання до кінця року.

Comments


bottom of page