top of page

Ірина Констанкевич – ініціатор законопроекту щодо музеїв у закладах вищої освіти


На засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянули проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти» №2588, поданий Іриною Констанкевич та іншими народними депутатами України.

Проект закону передбачає внесення змін до двох статей чинної редакції Закону України «Про вищу освіту», трьох статей Закону України «Про музеї та музейну справу», містить 2 статті та прикінцеві положення.

У законопроекті пропонується:

  • включити музеї до переліку структурних підрозділів закладів вищої освіти;

  • додати до переліку основних посад науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти посади «директор музею» та «науковий працівник музею»;

  • замінити застарілий термін «вищий навчальний заклад» на термін «заклад вищої освіти».

  • належної реєстрації музеїв ЗВО створює загрозу для збереження їхніх колекцій. Такий стан повністю протилежний світовій тенденції, де рух вузівських музеїв активно розвивається.

  • результатами розгляду Комітет одноголосно підтримав прийняття зазначеного проекту Закону.

  • засіданні Ірина Констанкевич підняла питання щодо створення оргкомітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження Лесі Українки.

Як зазначила Ірина Констанкевич, «у лютому спливає 2 роки з моменту прийняття Постанови ВРУ «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки»,  проте з боку Мінкульту жодних дій не відбулося по створенню оргкомітету і затвердженню його складу». Ми чекаємо, що скаже новостворене Міністерство культури, молоді та спорту України на наступному засіданні Комітету, яке планується на 12 лютого.

Comments


bottom of page