top of page

ІРИНУ КОНСТАНКЕВИЧ ВІДЗНАЧИЛИ ЗА ЗАХИСТ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


В Україні у закладах позашкільної освіти навчається 2 мільйони, а до різних форм позашкільної освіти загалом залучено понад 5 мільйонів дітей. В системі позашкільної освіти – 1382 заклади і понад 77 тисяч гуртків та творчих об’єднань.

Традиційно наприкінці року презентували досягнення та перемоги позашкільної освіти. Пресконференція з цієї нагоди відбулася в «Укрінформі».

Серед здобутків у сфері розвитку позашкільної освіти цього року  учасники заходу відзначили законодавчу підтримку позашкільної освіти, а саме: внесення змін в закон «Про позашкільну освіту», захист прав дітей на позашкільну освіту, внесення поправок до законопроєкту №2299 у частині визнання позашкільної освіти як рівня освіти, державно-громадське, медійне партнерство в галузі позашкільної освіти, успішні проєкти позашкілля тощо.

«Ми хочемо привернути увагу громадськості до позашкільної освіти і показати ті можливості, які вона надає кожній дитині, громаді, державі та суспільству. Позашкільна освіта виконує три важливі функції – освітню, соціокультурну та економічну. Особливістю позашкілля 2019 року стала його активізація на всеукраїнському та міжнародному рівнях», – зазначила президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор Олена Биковська.

Почесні відзнаки у галузі позашкільної освіти за законодавчий захист прав дітей на позашкільну освіту, діяльність закладів позашкільної освіти отримали народні депутати, члени депутатської групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич та Тарас Батенко. Зокрема, парламентарі подали правки до законопроєкту №2299, якими запропонували виокремити позашкілля, як окремий рівень освіти.


Додамо, що Ірина Констанкевич подавала правки щодо захисту прав освітян усіх ланок до Держбюджету-2020, а у жовтні зареєструвала законопроєкт 2279, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників. Також Ірина Констанкевич є спіавтором законопроєкту, яким пропонується встановити посадовий оклад педагогічних працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти найнижчої кваліфікаційної категорії, молодих педагогів в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. 

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

コメント


bottom of page