top of page

48 парламентарів вимагають визнати закон про землю неконституційнимДепутати від групи «За майбутнє» приєдналися до скарги в КСУ щодо закону про ринок землі.

Народні депутати Tарас Батенко, Ігор Палиця, Ірина Констанкевич, Віктор Бондар, Ігор Колихаєв, Петро Юрчишин, Антон Киссе, Віктор Балога, Ярослав Дубневич, Анатолий Урбанский, Сергей Минько, Дмитро Лубінець, Яценко Антон, Степан Івахів, Юрій Шаповалов, Ігор Гузь підписали подання щодо конституційності закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення». Загалом під документом підписалися 48 народних депутатів, які вимагають визнати закон неконституційним повністю.

Депутати зауважують: закон було прийнято о 00:42 31 березня, тобто після завершення дня 30 березня, який був визначений часом проведення позачергового пленарного засідання.

Розгляд поправок і пропозицій до законопроєкту відбувався з порушенням процедури — в залі було менш ніж 226 депутатів, тобто поправки не мали навіть гіпотетичного шансу на прийняття.

Окрім того, як ідеться у статті 13 Конституції України, земля належить українському народові і тільки він, а не Верховна Рада, може вирішувати, як нею розпоряджатися.

Нагадаємо, що група «За майбутнє» послідовно виступала проти відкриття ринку землі у нинішніх умовах та не підтримувала під час голосувань у Верховній Раді ухвалення урядового законопроекту.

Повний текст подання дивіться за посиланням: http://www.ccu.gov.ua/sites/default/files/3_169.pdf


Comments


bottom of page