top of page

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ


У народі говорили: «Зима прийшла і празничків привела». І дійсно: взимку ледь не кожного дня — свято. А сьогодні народна депутатка Ірина Констанкевич, членкиня групи «Партія «За майбутнє» з колежанками народними-депутатками святкували Андріївські вечорниці.


«Трохи ворожили, колядували, смакували варениками з картоплею й дерунами, а також кусали калиту», - розповіла Ірина Мирославівна.


Калита — це обрядовий пічний корж, що готується на свято Андрія. Калиту пекли дівчата толокою. Раніше, це було справжнє обрядодійство – кожна приносила жменю борошна, воду і щось для оздоблення. Тісто місили по черзі – від найстаршої до наймолодшої дівчини.


Головний ритуал Андрієвих вечорниць — кусання калити. Для цього корж підвішували на червоному поясі чи гарній стрічці (теж червоній) за дірку, що була посеред коржа чи збоку, дуже високо або на відстані людського зросту так, щоб можна було схопити зубами. За правилами гри, треба було відкусити коржа (або й зірвати його), не допомагаючи собі руками, і при цьому не засміятися


Opmerkingen


bottom of page