top of page

БЕЗ УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУЛИ РОЗПОДІЛУ ОСВІТНЬОЇ СУБВЕНЦІЇ У СЕЛАХ ДОВЕДЕТЬСЯ СКОРОЧУВАТИ КЛАСИ


Через недосконалість формули розподілу освітньої субвенції її обсяг не забезпечує покриття необхідних витрат на оплату праці педагогічних працівників в ОТГ. На це у своєму депутатському зверненні на ім’я міністерки освіти і науки України Ганни Новосад вкотре наголосила народний депутат України Ірина Констанкевич. Нагадаємо, що влітку через нестачу коштів у Ківерцівській ОТГ опинилася під загрозою закриття школа у с.Звози, що викликало обурення у місцевої громади. З цього приводу нардеп також скеровувала відповідні запити до профільного міністерства.

Тепер до Ірини Констанкевич звернулися директори закладів загальної середньої освіти Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади щодо проблеми дефіциту освітньої субвенції на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників.

Ківерцівська ОТГ належить до змішаного типу громади з високою щільністю населення. До її складу входить місто Ківерці (адміністративний центр) та десять навколишніх сіл (Сокиричівський та Суський старостинський округи). На території громади функціонує 5 міських та 6 сільських шкіл (загальна кількість класів – 158).

Однак, діюча методика розрахункової наповнюваності класів не враховує потреби освітніх мереж змішаних громад з високою щільністю населення.

«Тому при дефіциті освітньої субвенції коштами в першу чергу будуть забезпечуватися школи, де навчається більше учнів. Відтак, сільські школи не матимуть коштів для оплати праці педагогічних працівників, необхідних ресурсів для функціонування та розвитку і, відповідно, ставитиметься питання навіть про закриття закладів освіти», – йдеться у депутатському зверненні.

 За розрахунками Ківерцівської міськради, відповідно до формули розподілу освітньої субвенції, ОТГ необхідно скоротити 19 класів, а це практично дві повноцінні сільські школи.

Ірина Констанкевич вимагає у міністерки удосконалити формулу розподілу освітньої субвенції для громад, врахувавши пропозиції керівників закладів загальної середньої освіти, та передбачити відповідні зміни в урядових документах.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comentários


bottom of page