top of page

ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО СІЛЬСЬКУ ОСВІТУ В КОНТЕКСТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇВерховна Рада підтримала в першому читанні законопроект щодо використання майна ліквідованих комунальних закладів середньої освіти у сільській місцевості №5230.


Під час виступу у ВРУ народна депутатка Ірина Констанкевич наголосила: «Депутатська група «Партія «За майбутнє», до складу якої входять депутати-мажоритарники підтримує загалом ідею законопроєкту, попередньо проконсультувавшись із освітянами на округах. У сільських місцевостях є чимало приміщень, які тривалий час не використовуються, а їх можна було б залучати на освітні та соціальні потреби. Аби вони не нищилися».


Народна обраниця також додала, що при підготовці правок до другого читання ми виставимо запобіжники щодо закриття закладів освіти. Також потрібно врахувати інтереси громад, батьків і процеси децентралізації, аби органи місцевого самоврядування мали повноваження вільно розпоряджатися майном шкіл і задовольняли потреби громади.


Довідково:


Сьогодні в Україні є 365 ліквідованих комунальних шкіл у сільській місцевості. Протягом 2021-2022 року можуть бути ліквідовані (призупинені) ще 93 такі школи.

Comments


bottom of page