top of page

"Зобов'язати облгази працювати належним чином має закон" - УКРОП


Народні депутати з «Українського об'єднання патріотів – УКРОП» зареєстрували в парламенті законопроект про внесення змін до закону про забезпечення комерційного обліку природного газу (№ 6277-1). Йдеться про те, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території (облгази), зобов’язані встановлювати побутовим споживачам індивідуальні, а не загальнобудинкові лічильники палива. Про це повідомляє прес-служба політичної партії «УКРОП».

На брифінгу у Верховній Раді голова політради «Українського об'єднання патріотів – УКРОП», народний депутат Тарас Батенко зазначив, до ця законодавча ініціатива передбачає  в законі пункт, згідно з яким населення матиме право на встановлення індивідуальних лічильників за кошти облгазів. Ці гроші уже закладені в тарифі, тому люди мають платити лише за споживання газу. До того ж, Новий законопроект УКРОпу якість палива не відповідає ціні за нього, а обласні підприємства, які займаються обслуговуванням газових мереж, завищують плату за роботи, які виконуються не належним чином. На це влада має звернути увагу.

Водночас в УКРОПі вимагають «перезавантаження» Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та відставки її чинного голови Дмитра Вовка, який своєю діяльністю фактично обслуговує частину олігархів. З ініціативи НКРЕКП українці вже сплачують за електроенергію за завищеними тарифами через сумнівну формулу «Роттердам+». А нині комісія під керівництвом Дмитра Вовка хоче змусити громадян перераховувати свої кошти ще й на приватні рахунки облгазів шляхом запровадження абонентської плати за газ. У партії вимагають скасувати цю постанову.

Народний депутат Ірина Констанкевич підкреслила, що у разі запровадження абонентської плати рахунки за спожитий газ стануть непідйомними для майже 80% громадян.

«Ми відстоюватимемо права людей і боротимемося проти таких визисків та антигуманістичної політики нашої влади», – заявила Ірина Констанкевич. В УКРОПі також зазначили, що перебування на посаді Дмитра Вовка суперечить чинному законодавству. НКРЕКП не може очолювати людина, яка працювала у галузі менше п'яти років.

Comments


bottom of page