top of page

Колківська ОТГ отримала сучасну карету «швидкої допомоги»


Колківська бригада лікарів «швидкої допомоги» обслуговує 20 населених пунктів, а це близько 20-ти тисяч людей.  Старший фельдшер Олег Мордик розповідає, що у їхній громаді, як втім, і в цілому по Україні, більшає випадків серцево-судинних захворювань. Щодня бригади лікарів надають допомогу щонайменше трьом мешканцям ОТГ, які страждають від цих недуг. Нерідко пацієнтів доводиться госпіталізувати. У таких ситуаціях, подекуди вирішальну роль відіграє те, наскільки по-сучасному обладнана карета «швидкої».

Хоча в Україні й триває медична реформа, на місцях гучні задекларовані обіцянки втілювати не поспішають. Тому й не дивно, що у сільській місцевості, карети «швидкої» – це «уазики», термін експлуатації яких вже давно закінчився. 

«Ці автомобілі давно вичерпали свій моторесурс і часто виходять з ладу  та потребують кваліфікованого ремонту, дороговартісних запчастин. Бувають випадки, що шофери змушені витрачати і власні кошти на ремонт автомобіля», - розповідали ще раніше у колективному зверненні до народного депутата Ірини Констанкевич фельдшери та водії пункту екстреної медичної допомоги смт Колки.

Про аналогічну проблему зазначали у своєму зверненні до Ірини Констанкевич і працівники пункту екстреної медичної допомоги смт Цумань та Цуманської районної лікарні. Цуманська бригада «швидкої» обслуговує 14 сіл (в радіусі 50 кілометрів), де мешкає 16 тисяч людей.

Нова карета «швидкої допомоги» необхідна і для пункту екстреної медичної допомоги смт Маневичі. Навесні в результаті смертельної ДТП, значних пошкоджень зазнав один з автомобілів «швидкої», ремонту не підлягає.

З цього приводу народний депутат скерувала далеко не одне звернення, зокрема,  до заступника Офісу Президента України, міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, керівництва Волинської облдержадміністрації, Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

У відповіді від Офісу Президента на звернення нардепа, яка надійшла у вересні цього року, запевнили, що смт Колки включили до переліку для передачі партії автомобілів «швидкої» допомоги типу «В», як благодійної допомоги.

Тиждень тому сучасну карету «швидкої» таки передали Колківському пункту екстреної медичної допомоги.

Модерне авто сьогодні продемонстрували народному депутату Ірині Констанкевич. Під час зустрічі з парламентарем, медики розповіли, що вже двічі врятували людські життя, скориставшись дефіблірятором (прилад, призначений для ліквідації порушення серцевої діяльності), яким обладнана новенька  карета. 

Ірина Констанкевич наголосила, що й надалі відстоюватиме права людей на збереження доступних та якісних медичних послуг у сільській місцевості.

Довідково. Сьогодні в Україні щорічно діагностується 45 тис. інфарктів міокарда, з яких у сільській місцевості більше 15 тис.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

bottom of page