top of page

«МЕДИЧНА РЕФОРМА? НІ, НЕ ЧУЛИ…» АБО ЧОМУ ЗАНЕПАДАЮТЬ СІЛЬСЬКІ ФАПИ


У містах люди активно підписують декларації з лікарями, в селі ситуація вкрай інша – старі, занедбані ФАП, один медпрацівник на ціле село, а також велика відстань до міських лікарень. Боровне  - невелике село, що на Камінь-Каширщині, старий ФАП, один лікар на декілька сіл, а до найближчої лікарні більше 40 кілометрів, люди буквально бояться захворіти, бо ж не знають чи встигнуть надати їм першу медичну допомогу. Про обов’язкове медичне обстеження навіть не йдеться. Завідувач ФАПу  Людмила Оліферчук скаржиться, що немає необхідного обладнання та медикаментів.

«Радує те, що в сусідньому селі Піщаному є швидка допомога, а так немає чому радіти – маленька зарплата, немає ні гінекологічного крісла, сухо жарова шафка дуже давня, працюємо як можемо»,- розповідає Людмила Оліферчук.

Медик додає, що попри це викликів чимало і в основному нічні, а працювати в таких умовах дуже важко, бо оновлювали приміщення боровненського ФАПу десятки років тому, про виділення коштів навіть не йшлось. За допомогою селяни звернулись до народного депутата Ірини Констанкевич.

«Цього року було розроблено проектно-кошторисну документацію на 300 тисяч гривень, а народний депутат Ірина Констанкевич включила ремонт нашого ФАПу в пропозиції соцеконому», - розповідає сільський голова с. Боровне Михайло Оліферчук.


ФАП відремонтують та оновлять, а вже зараз за ініціативи народного депутата була реалізована програма «Здоров’я – кожному мешканцю села», вона передбачає виїзні прийоми лікарів, тож вже до цього часу вдалося оглянути більше двох тисяч людей у чотирьох районах області.

«Ми побачили, що ця програма ефективна, про це говорять і лікарі, що проводять прийоми, адже виявляють багато захворювань, які могли зайти в хронічну стадію або ж ті хвороби, які потребують негайного лікування. Саме тому, цю програму вирішили продовжити», - каже Ірина Констанкевич.

До слова, під час цього виїзного прийому вдалося оглянути 112 мешканців села Боровне та лікарі розповідають, що зазвичай буває так, що кожен приймає більше п’яти десятків.

Не залишається осторонь проблем сільських ФАПів і фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» ініціювавши програму забезпечення мед закладів у селі необхідним медичним обладнанням.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

bottom of page