top of page

НАРДЕПИ ЗАКЛИКАЛИ МІНФІН НЕ УРІЗАТИ ФІНАНСУВАННЯ НА МІНКУЛЬТУРИ


Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, у складі якого першою заступницею голови працює народна депутатка Ірина Констанкевич, закликає Мінфін не скорочувати фінансування діяльності Міністерства культури, молоді та спорту до проведення політичних консультацій.

Про це йдеться в заяві комітету, яку оприлюднили на його офіційній сторінці у Фейсбуці.

«Нам стало відомо, що Міністерство фінансів сьогодні вносить зміни в бюджет, зокрема, урізає фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту. Залишаються лише видатки на утримання – тобто зарплатню.

Фінансування хочуть позбавити:

 Держкіно – 750 млн. грн.

 Український культурний фонд – 500 млн. грн.

 Інститут книги – 150 млн. грн.

 Туризм – 240 млн. грн.

Крім того, витрати на програму «зшивання країни», реставраційні роботи по захисту історико- культурної спадщини, програм інформполітики - на суму понад 500 млн. грн.

Не відомо наразі як уріжуть фінансування спорту.

Наголошуємо, що такий крок призведе до кризи і стагнації креативних індустрій країни, втрати тисяч робочих місць.

Ми розуміємо, що в ситуації з розповсюдженням коронавірусу і необхідності залучати додаткові кошти для боротьби з вірусом, необхідно переглядати бюджет. Проте, будь-які кроки мають обговорюватись з депутатами профільно комітету та з залученням представників міністерства.

Ми закликаємо Мінфін утриматись від прийняття рішень до проведення консультацій.

Ми готові оперативно увійти в діалог і напрацювати рішення, які не призведуть до краху культурної сфери нашої держави», –  зазначено  у тексті заяви Комітету.

Bình luận


bottom of page