«Не можна Волинь карати тим, що у ній створювати лише три госпітальні округи», - Ірина Констанкевич


Луцьк, Нововолинськ  та Ковель – ось так обласна виконавча влада визначила центри госпітальних округів медичного обслуговування жителів Волині. Простіше кажучи, у разі прийняття такого рішення під загрозою закриття опиняться всі стаціонарні відділення тих лікарень, які не знаходяться в центрі цих округів. Мовляв, так вирішила робоча група чиновників, яка виїжджала на місця і вивчала стан справ. І це тим часом, як Чернігівська область, маючи майже таку ж численність населення, матиме сім округів, а Львівська – дев’ять.  Медичну реформу на брифінгу у Верховній раді прокоментували волинські народні депутати Ірина Констанкевич та Ігор Гузь.

Народний депутат України від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Ірина Констанкевич вважає таке рішення злочином, адже тоді 23 округ, від якого її обирали представником  до законодавчого органу держави, взагалі не матиме такого центру. До того ж активно обговорювали утворення госпітального округу у місті Камені-Каширському. Цей район має найвищу народжуваність, а його центральна лікарня обслуговує понад 64 тисячі населення. У сусідніх районах  - Любешівському, Маневицькому та Ратнівському – ще близько півтораста тисяч жителів. Чому чиновники вирішили, що, наприклад, жителям села Судче Любешівського району, яке розташоване за 133 км від Ковеля, можна буде дістатися до госпітального центру не довше, ніж за 60 хвилин?  А саме такий максимальний час доїзду до центральної лікарні госпітального округу визначає постанова Кабміну.  

Наприкінці минулого року, 27 грудня депутати Камінь-Каширської ради підписали звернення до Голови Верховної Ради, прем’єр-міністра України та місцевої влади із проханням підтримати створення госпітального округу й у їхньому районному центрі. Обласна адміністрація ж думкою громади знехтувала.

«В Українській національній традиції склалося так, що справжній господар має дбати за свою родину, має дбати за духовне і моральне здоров’я своєї родини, за майбутнє своєї родини. Те що у нас відбувається на Волині, зокрема, в контексті медичної реформи, на жаль, демонструє зовсім протилежний підхід. Я підтримую позицію Ігоря Гузя і позицію обласних депутатів від УКРОПу,  і позицію голови обласної ради Ігоря Палиці, і депутатів районної ради, які вважають, що не можна Волинь карати тим, що у ній створювати лише три госпітальні округи» - виступила на брифінгу  з цього питання у Верховній Раді народний депутат Ірина Констанкевич.

Створення тільки  трьох госпітальних округів може передбачати, що після  адміністративно-територіальної реформи на Волині всього-на-всього буде три повіти, вважає депутат.  То не відповідає тому історичному і територіальному розвитку, який відбувався  Волині. Камінь-Каширський район, Маневицький район, зокрема,  мають повноцінну і економіку, і територіальне, промислове, сільськогосподарське забезпечення. Окрім того, це ті райони, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, із високим рівнем захворюваності і серед дорослих, і серед дітей. 

«23 округ заслуговує, щоб там було створено повноцінний госпітальний центр, – каже Ірина Констанкевич, – тому позиція «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» категорична – ми повинні дбати про здоров’я людей зараз і про їх майбутнє – завтра».


19 січня 2020р.