top of page

ПАРЛАМЕНТСЬКІ НОВИНИ


Народна депутатка Ірина Констанкевич ділиться парламентськими новинами:

Проєкт Постанови №3638 про внесення змін до додатка до Постанови Верховної Ради України "Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році" - підтримано 318 голосами.

Перелік ювілеїв видатних осіб, які у 2020 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні, доповнюється низкою ювілеїв. Це уможливлює належну організацію та підготовку для відзначення. Це ювілеї провідних університетів України, зокрема - 90 років з днч заснування Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, 100 років з дня заснування Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, 100 років з часу заснування Державного університету «Житомирська політехніка» та ін.

Також було прийнято закон про музеї закладів вищої освіти, ініціаторами і співавторами якого є нардепи депутатської групи «Партія «За майбутнє».

Законопроєктом передбачається:

1) включити музеї до переліку структурних підрозділів закладів вищої освіти; 2) додати до переліку основних посад науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти посади «директор музею» та "науковий працівник музею"; 3) замінити застарілий термін «вищий навчальний заклад» на термін «заклад вищої освіти».

Це стосується також і музею Лесі Українки Волинського національного університету Лесі Українки. За роки свого існування музей став осередком наукового, освітнього та культурного життя Волині і України. Цей закон об’єднав залу, за нього проголосували 326 народних обранців.

 «Врешті музеї закладів вищої освіти отримають захист на законодавчому рівні та отримають ширші умови для розвитку», - зазначає Ірина Констанкевич.

Comments


bottom of page