top of page

ПОРОШЕНКО АГІТУЄ КОШТОМ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ


Народні депутати від УКРОПу звернулись до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням доручити Національній поліції розслідувати факти можливого незаконного використання коштів державного бюджету з метою агітації за кандидата на пост президента України Петра Порошенка. Про це ідеться у відповідному депутатському запиті, який підписали укропівці Тарас Батенко, Ірина Констанкевич, Валентин Дідич, Олександр Дубінін та Віктор Шевченко.

«Звертаємося до Вас із проханням надати необхідні доручення щодо ретельної перевірки фактів законності використання бюджетних коштів, передбачених для функціонування Ради регіонального розвитку, на друк та доставку агітаційних матеріалів. Також просимо перевірити факт незаконного збирання посадовими особами Ради регіонального розвитку персональних даних громадян України. Просимо взяти під особистий контроль розслідування цієї інформації», – зазначається у запиті.

Укропівці повідомляють, що зі ЗМІ вони дізналися про надсилання мешканцям Львівської області листівок з інформаційними матеріалами від президента України, у яких ідеться про напрямки перспективного розвитку регіону на 2019-21 роки. Матеріали розробила та надрукувала Рада регіонального розвитку, до них додається анкета й конверт зі зворотною адресою.

«Людей закликають відповісти на п’ять абстрактних питань на кшталт «які проблеми держава має вирішити у вашому регіоні». Але перед цим просять вказати свої персональні дані, включно з адресою проживання та мобільним телефоном», – пояснюється в документі.

На думку нардепів від УКРОПу, поширення такої друкованої продукції є маніпулятивною передвиборчою агітацією та збором даних потенційних виборців.

«По-перше, людям за три тижні до виборів зайвий раз нагадують про діяльність Петра Порошенка, що можна вважати непрямою агітацією. По-друге, з огляду на те що громадянин надсилає листа із зазначенням свого номера телефону, не виключено, що перед виборами людину намагатимуться переконати віддати свій голос за чинного президента», – заявили нардепи.

Крім того, автори документа звернули увагу, що мінімальний тираж дороговартісних анкет становить 730 тис., карт – 20 тис., брошур – 5 тис. екземплярів.

«Звісно, під час виборчих перегонів у кожного політика свої методи боротьби за електорат. Хтось діє чесно й відкрито, хтось шукає обхідні шляхи. Але такої зухвалості ще не було за всі роки незалежності. Ніхто з попередників Порошенка не дозволяв собі проводити агітацію коштом платників податків», – зазначили укропівці.

Народний депутат Ірина Констанкевич наголошує, що вся передвиборча кампанія Порошенка супроводжується скандалами, брудними піар технологіями та використанням адмінресурсу, однак вже 31 березня гідну оцінку цьому зможуть дати українці.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page