УЧНІ ЗАПРОПОНУВАЛИ СВОЇ КРЕАТИВНІ БІЗНЕС-ІДЕЇ

Майже 1000 учнів 9-11 класів з волинських шкіл та коледжів взяли участь у конкурсі креативних ідей «Зробимо Волинь кращою». Другий рік поспіль його організовує факультет управління та економіки Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Цьогорічним партнером став Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

Упродовж двох місяців учасникам конкурсу надавалася тренінгова та консультаційна підтримка щодо втілення креативних ідей у напрямку розробки та впровадження «стартапів». А по завершенні навчання учасники самі або ж, об’єднуючись у групи, подавали на розгляд жюрі свої перші бізнес-проєкти. До слова, роботи оцінювали не лише викладачі університету, а й залучені представники бізнесу та влади.

Усі заняття проходили в ігровій формі, що дозволяло легко засвоїти школярам такі необхідні знання з фінансової та економічної грамотності, правил дослідження ринку, лідерства, генерування бізнес-ідей, як розпочати власну справу та її презентувати.

За результатами конкурсу було визначено 20 переможців: по 4 учасники, які зайняли перші та другі місця, та 12-тьох, які отримали треті. Їх відзначення відбулося сьогодні.

Свої ідеї в рамках конкурсу «Зробимо Волинь кращою» напрацювали і школярі за шкіл мого 23 округу. Зокрема, учениця 11 класу школи села Рудники Катерина Кулик (вчитель – Марія Назарчук) мріє, аби в їхньому стелі був реставрований старий млин. Такий етно-об’єкт матиме не лише культурну цінність, а й дозволить створити додаткові робочі місця.

Одинадцятикласник Люб’язівського ліцею Дмитро Нестерук (вчитель – Валентина Медведюк) у своїй громаді мріє створити підприємство з переробки ягід. Хлопець розповів, що сам він мешкає у селі Цир, де багато людей вирощують малину, але збувати її немає куди. У Любешові є приміщення занедбаної пекарні, яке вже двадцять років стоїть пусткою. Дмитро каже, що організувати переробку можна саме в цій будівлі. Звичайно, кошти для початку справи потрібні чималі, але, за його розрахунками, проєкт окупиться вже за три-чотири роки.

Школярі Малої Глуші мають не менш креативну ідею: вирощувати орхідею, використовуючи можливості поліського лісу.

Ці три проєкти стали переможцями. І учнів, і педагогів відзначила грошовими преміями. Катерину Кулик та Дмитра Нестерука та їхніх педагогів з перемогою привітала особисто. А винагороду школярі з Малої Глуші отримають вже зовсім скоро, адже до фінального підбиття підсумків конкурсу вони долучилися дистанційно.

Ірина Констанкевич під час виступу сказала: «Щиро тішуся, що ми маємо стільки талановитих учнів! Переконана, що здобуті знання в рамках проєкту неодмінно стануть рушієм до ще більшого бажання розвиватися та рухатися тільки вперед. Буду робити все для того, аби допомогти дітям втілити їхні ідеї».