top of page

Фермерів хочуть знищити. Хто за цим стоїть?


Земельний законопроєкт, який вчора Верховна Рада схвалила у першому читанні, нищить українського фермера. Про це у ток-шоу «Прямий ефір» на телеканалі «Прямий» зазначила народний депутат, членкиня депутатської групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич.

Нардеп зауважила, що законопроєкт з шести сторінок готувався у турборежимі і без врахування думок малих та середніх фермерів.

«Ми багато комунікували з представниками аграрного сектору. І, якби їхні пропозиції були враховані, ми не мали б такої гострої ситуації у суспільстві щодо земельного питання. Депутатська група «За майбутнє» пропонувала здійснити аудит землі, впорядкувати усі незакриті питання з власністю на паї, інші проблеми кадастру. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства каже: аудит є. Хоча насправді ніякого аудиту немає. Третина об’єднаних територіальних громад через дії Держгеокадастру не можуть отримати у користування землю поза межами населених пунктів. І це питання й досі не розв’язане. Україна, як держава, має керувати процесом впорядковування землі, як це роблять у США, Німеччині чи Польщі. Там фермер в пошані!», – наголосила Ірина Констанкевич.

Нардеп зазначила, що на Волині в одному з районів частина паїв перебуває в оренді агропідприємства, власник якого знаходиться в Росії. Якщо вступає в дію даний законопроєкт, ця людина може стати не лише орендарем, а власником цієї землі. «Тільки задумайтеся про алогічність такої схеми, яка запропонована в урядовому законопроєкті! А що казати про сотні фермерів, яких позбавляють можливостей купити землю. У них не буде на це коштів», – зауважила парламентар.

«Земельний закон – це історичний момент. Але чого? Нищення національних інтересів, нищення фермерства, як класу?», – додала нардеп.

Довідково. За проєкт закону № 2178-10 під крики «Ганьба» проголосували 240 нардепів – 227 від «Слуги народу» та 13 позафракційних. Ринок землі пропонують впровадити з 1 жовтня 2020 р.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page