top of page

Хто стане власником української землі?


Депутатська група «За майбутнє» не підтримуватиме законопроєкти щодо запровадження ринку землі в Україні, які сьогодні розглядає парламент. Про це в ефірі телеканалу «Наш» зазначила народний депутат, член групи Ірина Констанкевич.

«По-перше, найбільш небезпечним видається урядовий варіант законопроєкту, який створює можливості для придбання землі сільськогосподарського призначення іноземцями та великими агрохолдингами у короткі терміни. По-друге, не передбачені запобіжники щодо унеможливлення корупційної складової. По-третє, малі та середні фермери не матимуть змоги придбати землю. У Держбюджеті-2020 на програми кредитування малих та середніх фермерів передбачено лише 4 мільярди гривень. А це копійки, у порівнянні з тим, що потрібно, аби зберегти цей сегмент аграрного сектору. Це цілеспрямована політика «вбити» українське село», –  пояснила позицію Ірина Констанкевич. 

Нардеп додала, що турборежим, в якому відбувається внесення земельних законопроєктів, –  ніщо інше, як виконання зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом. Однак, на думку Ірини Констанкевич, такі важливі законопроєкти не можуть прийматися під тиском зовні.

«У цій ситуації нам треба дбати за національні інтереси, а не за те, щоб подобатися комусь з міжнародних партнерів», – переконана нардеп.

Ірина Констанкевич додала, що одним із варіантів урегулювання земельного питання може стати створення державного Земельного банку. Саме ця структура могла б купувати землю у пайовиків, а далі розпоряджатися нею, як державною.

У Верховну Раду подали 11 земельних законопроєктів. Проти запровадження ринку землі під парламентом вже другий день мітингують аграрники, які переконані, що після зняття мораторію на землю, 1 гектар продаватиметься за 2200 доларів. Аграрії влаштували перформанс – «поховання» свині прямо під стінами парламенту. У такий спосіб вони хочуть донести нардепам, що земельні законопроєкти знищать українське село.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page