top of page

ЧОМУ ЧАСТИНА ВОЛИНІ І ДОСІ БЕЗ ДОСТУПУ ДО УКРАЇНСЬКИХ ТЕЛЕКАНАЛІВ?


Після вимкнення аналогового телебачення значна частина населення Волині залишилася без доступу до українських каналів. Ще більше погіршило ситуацію кодування українських супутникових каналів. Єдиною можливість для перегляду рейтингових українських каналів залишилося ефірне цифрове телевізійне мовлення в стандарті DVB-T2, оператором якого є ТОВ “Зеонбуд”. Однак, з 2011 року “Зеонбуд” не займався питанням розбудови мережі. В результаті кількість передавачів оператора недостатня для забезпечення покриття усієї території Волинської області.

Про це у відповіді на депутатський запит народної депутатки, членкині групи “За майбутнє” Ірини Констанкевич повідомляє Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

За інформацією Концерну РРТ, лише на дев'ятому році експлуатації мережі ТОВ “Зеонбуд” на виконання рішень Міжвідомчої координаційної групи з питань упровадження цифрового телерадіомовлення заявило про наміри розшири покриття мультиплексу МХ-1 в 41 населеному пункті. Однак, на Волині встановлювати додаткові передачі “Зеонбуд” не планує. Тобто Маневицький, Ратнівський, частина Камінь-Каширського, Любомльського, Ківерцівського районів й далі залишатимуться без належного доступу до українських телеканалів.

Концерн РРТ зазначає, що неодноразово звертався до державних регуляторних органів з пропозицією розглянути можливість розбудови мережі багатопрограмного цифрового мовлення на базі Конценрну РРТ. Це дало б можливість забезпечити доступним телесигналом 95 % населення.

Врешті у грудні 2019 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення про створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної мережі (МХ-7) у діапазоні частот 174-230 Мгц в стандарті DVD-T2, що передбачає покриття 158 населених пунктів. Оператором мережі визначили Концерн РРТ.

Для розбудови телекомунікаційний інфраструктури наразі необхідне державне фінансування — близько 300 мільйонів гривень. У разі виділення коштів Концерн РРТ зобов'язується упродовж року завершити необхідні роботи. За умови позитивного вирішення питання потужні передавачі будуть встановлені у Горохові, Ковелі, Луцьку, Камінь-Каширському, Цумані, Любешові та Шацьку.

Додамо, що Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, у складі якого працює Ірина Констанкевич, визнав роботу Національної ради з питань телебачення та радіомовлення незадовільною.

Comments


bottom of page