Сільська медицина зараз переживає не найкращі часи. Як правило, приміщення давно вже потребують ремонтів, відсутнє сучасне медичне обладнання, не завжди в наявності навіть найнеобхідніші ліки, проблеми з опаленням в зимовий період. Передбачаючи те, що в майбутньому управляти первинним рівнем медицини та дбати про його розвиток повинні самі місцеві громади, в той же час держава не поспішає активно запроваджувати відповідну нормативну базу. От і виходить, що на розвиток сільської медицини коштів передбачається недостатньо, а громади не завжди мають змогу надати відповідну допомогу, адже ці зовсім інші бюджетні стосунки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГРУДКАХ З РОЗМАХОМ СВЯТКУВАЛИ ІВАНА КУПАЛА
Деякі громади, не сподіваючись на допомогу від держави власними силами та коштом беруться за впровадження медичної реформи на селі. Сільський ФАП у селі Брониця, що у Камінь-Каширському районі без перебільшення можна назвати чи не найкращим на Волині.
Очільник громади Петро Кошелюк розповідає, що вони не стали чекати втілення медичної реформи і взялися за реконструкцію місцевого ФАПу самостійно. Для таких потреб витрати 70 тисяч, з яких 25 тисяч зібрала громада, всі роботи проводили власними силами.
Ірина Констанкевич, яка щотижня буває у селах волинського Полісся, була вражена побаченим. Просторі кімнати, сучасний ремонт, окремі кабінети для прийому хворих, вакцинації дітей, кабінет фізпроцедур. Долучився до хорошої справи і фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» подарувавши на потреби ФАПУ холодильник, ноутбук та принтер.
«Ви яскаривий приклад того, як потрібно працювати на місцях. Буваючи у багатьох селах, мені доводилося бачити різне, а те, що змогли зробити ви, направду вражає. Такій ініціативній громаді завжди хочеться допомагати», - зауважила Ірина Констанкевич.
Читайте новини на нашій сторінці у Facebook
Comments