top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ВЛАДА ХОЧЕ ПОЗБАВИТИ ЗАРОБІТКУ ВІД ПРОДАЖУ МОЛОКА


Влада має знайти компромісне рішення, щоб не позбавляти селян заробітку від продажу домашнього молока. Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

Парламентар зазначила, що з 1 липня в Україні почне діяти європейський стандарт виробництва сирого коров’ячого молока. Нові правила передбачають розподіл продукту на три сорти: екстра, вищий і перший. При цьому з технічних умов виробництва зник другий сорт молока, якому відповідає переважна більшість селянської продукції.

«До 2018 року ризики стосувалися вітчизняних монополістів, які диктували свої ціни на молоко, свідомо їх занижуючи. Тепер до проблеми додався ще й зовнішній чинник у вигляді нових правил і вимог до молока та м’яса», – зауважила Ірина Констанкевич.

Крім того, Закон «Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини» запроваджує обов’язковий лабораторний ветеринарний контроль для домашнього молока, м’яса, риби, яєць та меду з вересня 2020 року. А з 1 січня 2025-го селянам заборонять торгівлю м’ясом, отриманим поза межами офіційних боєнь. Люди зможуть реалізовувати таку продукцію виключно на ринках, які розташовані не далі ніж за 50 кілометрів від місця забою чи в області, де його було здійснено.

«На селі, де немає роботи і платять мізерні пенсії, здача молока – єдиний заробіток, який тримає людей на плаву. Звертаюся до влади, президента, уряду з проханням допомогти селянам, а не забирати останнє», – заявила під час брифінгу жителька села Старосілля Маневицького району Волинської області Тетяна Коржевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page