top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ЗАКОН ПРО ПРОФТЕХОСВІТУ СЛІД ГОТУВАТИ З УРАХУВАННЯМ ПРОПОЗИЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ І ПР


Після ухвалення рамкового Закону «Про освіту» Верховна Рада має підготувати законопроект про професійну освіту, який відповідатиме сучасним викликам, що стоять перед Україною. Про це заявила народний депутат від УКРОПу, голова підкомітету з питань позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та освіти дорослих Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Ірина Констанкевич.

«Ми прийняли закон про освіту, і зараз необхідно готувати профільний законопроект про профтехосвіту, який має регламентувати відповідний освітній простір», – наголосила вона.

За словами нардепа, більшість норм, які досі регулюють професійну освіту в Україні, були напрацьовані ще в радянські часи. Чинне законодавство на 90% не відповідає нинішнім суспільним та економічним умовам.

«Ми – країна, яка змінює економічну модель свого існування. Від того, як ми закладемо цей економічний фундамент, залежить наше майбутнє. Ми більше не можемо зберігати стару модель», – підкреслила представниця УКРОПу.

На думку нардепа, профільний законопроект має готувати спеціальна робоча група, до складу якої увійдуть не лише освітяни, а й підприємці, молодь і представники міністерств соціальної політики та економічного розвитку і торгівлі.

Першими свої пропозиції висловили роботодавці, які взяли участь у слуханнях на базі очолюваного Іриною Констанкевич підкомітету.

«Ми хочемо знати думку роботодавців щодо того, якими вони бачать випускників профтехосвіти у себе на підприємствах. І ми це почули», – зазначила парламентар.

Учасники засідання, зокрема, звернули увагу депутатів на відсутність належно підготовлених кадрів, відплив молоді за кордон та нераціональне використання державних коштів, які спрямовують на навчання у профтехзакладах.

Чимало роботодавців у таких умовах змушені самотужки готувати працівників або наймати на роботу осіб пенсійного віку.

Усі пропозиції будуть враховані при напрацюванні базового законопроекту у спеціальній робочій групі, до складу якої має увійти якнайширше коло експертів і громадськості.

Commentaires


bottom of page