top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: «ПРИВЕЗТИ ЛІКАРЯ У СЕЛА – ПОКИ ЩО НАЙКРАЩИЙ ВИХІД ІЗ СИТУАЦІЇ»


У селі Звірів днями відбулися виїзні прийоми лікарів Ківерцівського районного територіального медичного об’єднання. Такі профілактичні огляди проводять у рамках програми «Здоров’я – кожному мешканцю села», яка була започаткована народним депутатом Іриною Констанкевич ще влітку минулого року і реалізується за її підтримки.

Цього разу з людьми, які прийшли на консультацію до лікарів, поспілкувалася Ірина Констанкевич.

«Ми чули про те, що на Ківерцівщині відбуваються виїзні прийоми лікарів і з нетерпінням чекали, коли до нашого села приїде група медиків. Така ініціатива дуже потрібна нашому селу, адже дістатися до районної лікарні важко, а особливо нині, коли на вулиці морозно та ожеледиця», –  каже жителька села Звірів Ківерцівського району Світлана Чернета.

«У місцевому ФАПі маємо лише найнеобхідніше. Неодноразово виникають ситуації, коли фельдшер нічим не може зарадити. У такому випадку літні люди, а їх у селі більшість, залишаються наодинці зі своїми проблемами. Ми навіть і не вірили, що в наше село теж приїдуть лікарі», –  додає Тетяна Хаусова.  

Діагностику у Звірові проводили акушер-гінеколог Людмила Тимощук, офтальмолог Ірина Голосай, педіатр Олена Левасюк і терапевт Наталія Стельмащук. Бажаючих отримати консультації фахівців – чимало. У коридорах невеличкого ФАПу – черги.

«Виїзні прийоми у Ківерцівському районі відбуваються двічі на місяць, – розповідає офтальмолог Ірина Голосай. – Люди очікують на приїзд лікарів, для частини з них –це єдина можливість пройти діагностику. Хочу наголосити, що саме через невчасну діагностику у багатьох пацієнтів виявляються патологічні зміни у здоров’ї, хвороби набувають гострої форми, що призводить до незворотних наслідків».


Народний депутат зазначила, що виїзні прийоми лікарів відбуватимуться й надалі.

 «У час, коли частина населення в силу різних життєвих обставин не може пройти діагностику, коли в селах не вистачає фельдшерів – не можна говорити про успіх медичної реформи. Цього року на впровадження телемедицини (запровадження дистанційного консультування сільських фельдшерів із вузькопрофільними лікарями за допомогою інтернет зв’язку, – ред.) у сільській місцевості виділили 4 мільярди гривень. Нині важко сказати, як допоможе ця реформа жителям віддалених сіл, які не мають ані Інтернету, ані комп’ютерів. Ми ж вирішили допомогти людям, започаткувавши практику виїзних прийомів лікарів. Селяни, особливо похилого віку або ті, хто мають маленьких дітей, не можуть поїхати у район на діагностику. Тому привезти лікаря до них – поки що найкращий вихід із ситуації», – зауважила Ірина Констанкевич.

Comments


bottom of page