top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ УВІЙШЛА ДО СКЛАДУ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ І НАУКИ


Нещодавно відбулося перше засідання оновленого складу Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки, яка успішно функціонує з 2015 року при Національній академії мистецтв України. До її складу увійшла перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

Під час роботи Координаційної ради обговорили питання:

про прогнози впливу результатів фундаментального дослідження Інститутом культурології НАМ України за темою: «Мистецька освіта як основа креативного розвитку української культури» на розвиток мистецької освіти і сфери культури загалом;

про тематику дисертаційних досліджень в аспірантурі і докторантурі провідних мистецьких ВНЗ (НДІ) на першому році навчання (вступ 2018 р.);

про результати Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта у сфері нематеріальної культурної спадщини: дослідження охорона».

У своїй доповіді, доктор філософських наук, академік Ганна Чміль відзначила зростання ролі мистецької освіти у суспільстві. Вона наголосила на необхідності розробки відповідних програм, застосовуючи практичний досвід мистецьких шкіл Європи та США; вироблення критеріїв, прогнозування та зміни підходів менеджменту спецкурсів у вузах і модернізації освіти; застосовування активних методів навчання, які стимулюють творчість, самостійне та критичне мислення, ініціативу тощо, із залученням на контрактній основі провідних фахових світових спеціалістів.

Нагадаємо, торік у листопаді з ініціативи Ірини Констанкевич на Волині відбулося виїзне засідання парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Одне з основних питань, якому була присвячена робота засідання, стосувалося саме розвитку мистецької освіти та збереження мистецьких закладів в об’єднаних територіальних громадах.

Comments


bottom of page